Zamów sztukaterię i odbierz tubę kleju montażowego za 1zł* (*Minimalne zamówienie 899zł)

ORAC DECOR Clusiv - sztukateria

 • Jaka jest różnica między listwami poliuretanowymi ORAC DECOR a gipsowymi?

    ORAC DECOR LISTWY POLIURETANOWE LISTWY GIPSOWE
  Waga Lekkie Ciężkie
  Wytrzymałość Bardzo wytrzymałe Bardzo kruche
  Instalacja Łatwa, czysta Skomplikowana, brudna
  Nakład pracy Minimalny Wymaga fachowca, wymagany nakład pracy 4krotnie większy
  Konserwacja i naprawy Nie wymagane Muszą być stale konserwowane i naprawiane
  Długości Elementy 2 metrowe Różne
  zwiń
 • Ile osób jest potrzebne do wykonania instalacji listew ORAC DECOR?

  Listwy ORAC DECOR są lekkie i łatwe w montażu. Z powodzeniem montaż może wykonać jedna osoba.

  zwiń
 • Jakie farby można stosować do malowania listew?

  ORAC DECOR jest produktem najwyższej jakości zatem w połączeniu z profesjonalnymi farbami mamy gwarancję perfekcyjnego wykończenia danego elementu dekoracyjnego. Dlatego zalecamy Państwu zastosowanie wysokiej jakości farb akrylowych czy lateksowych. Przed pomalowaniem z listew należy usunąć wszelkie zabrudzenia.

  zwiń
 • Jaka jest wydajność klei DecoFix?

  Jedno opakowanie kleju DecoFix PRO 310ml (FDP500) wystarcza na przyklejenie około 8 metrów listew.
  Jedno opakowanie kleju DecoFix PRO 2700ml (FDP600) wystarcza na przyklejenie około 48 metrów listew.
  Jedno opakowanie kleju DecoFix Hydro 310ml (FDP700) wystarcza na przyklejenie około 8 metrów listew.
  Jedno opakowanie kleju DecoFix Extra 310ml (FX200) wystarcza na połączenie około 80 metrów listew.
  Jedno opakowanie kleju DecoFix Extra 80ml (FX210) wystarcza na połączenie około 20 metrów listew.

  zwiń
 • Jak skracać kolumny?

  Nie zalecamy skracania kolumn poprzez ucięcie trzonu kolumny. Do regulacji wysokości służą specjalnie zaprojektowane podstawy, które można łatwo skracać.Jeśli, z wielu przyczyn wymagane jest ucięcie trzonu kolumny zalecamy zamówienie kolumny w dwóch połówkach. Kolumny pełne, które produkowane są inna technologia niż półkolumny, są bardziej podatne na uszkodzenia podczas cięcia niż grubsze półkolumny.

  zwiń
 • Jak duży ciężar mogą wspierać kolumny ORAC DECOR?

  Kolumny ORAC DECOR służą tylko jako elementy ozdobne. Nie są przystosowane do wspierania żadnego ciężaru. Aby wesprzeć ciężar zalecamy montaż dwóch połówek kolumny wokół metalowej podpory.

  zwiń
 • Jak łączyć listwy proste z giętkimi?

  Najpierw należy zamontować listwy giętkie przy pomocy kleju DecoFix Pro (FDP500/600) pomagając sobie drobnymi gwoździkami. Następnie należy zamontować listwę prostą przy pomocy kleju DecoFix Pro (FDP500/600) tak, by łączyła się z listwa giętka. Na łączeniu należy zastosować klej ORAC Fix Extra (FX200/210).

  zwiń
 • Jak instalować listwy i łączyć giętkie na dużych lukach?

  Prosimy zapoznać się z instrukcja montażu listew giętkich dostępna w dziale do pobrania. Przy dużych łukach, które wymagają łączenia wielu listew giętkich zalecamy połączenie listew przed umocowaniem ich na ścianie. Odwrotna kolejność może spowodować niedokładne dopasowanie listew. Należy umieścić listwy na płaskiej powierzchni i połączyć je używając kleju ORAC Fix Extra (FX200/210). Listwy są gotowe do zamontowania po całkowitym wyschnięciu kleju łączącego. Ponieważ listwy giętkie podlegają dodatkowym napięciom ze względu na wygięcie przy montażu należy pomoc sobie drobnymi gwoździkami, które zabezpiecza listwy przed przesuwaniem się.
  Jeśli po zamontowaniu powstaną drobne szpary należy je uzupełnić klejem ORAC DecoFix Pro (FDP500/600).

  zwiń
 • Jakie farby można stosować do malowania listew?

  ORAC DECOR jest produktem najwyższej jakości i wymaga najwyższej jakości wykończenia? Dlatego zalecamy Państwu zastosowanie wysokiej jakości farb akrylowych. Przed pomalowaniem z listew należy usunąć wszelkie zabrudzenia.

  zwiń
 • W jaki sposób uzyskać efekt retro za pomocą listw Orac Decor?

  Ładny efekt retro można uzyskać używając różnych specjalistycznych technik malowania, z wykorzystaniem np. efektu patyny lub efektu imitacji marmuru. W celu uzyskania szczegółowych informacji zalecamy skonsultowanie się ze sprzedawcą farby.

  zwiń
 • Czy Listwy ORAC DECOR można po zainstalowaniu pozostawić bez malowania?

  Jest to możliwe jednak niezalecane. Po pierwsze łączenia najlepiej przykryć farba. Po drugie ORAC DECOR jest produktem najwyższej jakości i wymaga najwyższej jakości wykończenia. Dlatego zalecamy Państwu zastosowanie wysokiej jakości farb akrylowych.

  zwiń
 • W jaki sposób połączyć tapetę, kafelki, itp, oraz listwy?

  Listwy panelowe (profile dekoracyjne) idealnie nadają się do tworzenia zróżnicowanych projektów z wykorzystaniem wielu materiałów i schematów kolorystycznych, np. uzyskanych za pomocą różnych tapet i farb.

  zwiń
 • Jak zainstalować listwy ORAC DECOR w narożnikach?

  W katalogu produktów ORAC Decor znajdują się skrzynki uciosowe, które pozwalają precyzyjnie dopasować listwy do instalacji w narożnikach.
  Prosimy zapoznać się z instrukcjami użycia skrzynki uciosowej i montażu listew które znajdziesz w dziale do pobrania.

  zwiń
 • Jaka podstawowa metoda zalecana jest podczas malowania produktów firmy Orac Decor?

  Najbardziej naturalny efekt uzyskuje się malując pędzlem. Spryskiwanie listw daje efekt gładkości.

  zwiń
 • Czy produkty, ORAC DECOR można montować na zewnątrz?

  Tak. Należy jednak zastosować specjalny klej FDP700 zamiast FDP500 i pokryć elementy dekoracyjne odpowiednią farbą zabezpieczającą.

  zwiń
 • Jeśli wolisz uyskać bardziej klasyczny wygląd wnętrza bez większych listw profilowanych...

  Użyj w tym celu mini-listw profilowych ORAC LINEA (CX132 i CX133) lub mniejszych (C240), które można pomalować na kolor ściany.

  zwiń
 • Czy klej DecoFix Pro (FDP500) po stwardnięciu można usunąć za pomocą wody?

  Nie. Nadmiar kleju musi być zmyty woda natychmiast po jego użyciu. Po wyschnięciu (w normalnych warunkach po 48 godzinach) klej staje się całkowicie wodoodporny i gotowy do malowania.
  Dowiedz się więcej o kleju DecoFix Pro (FDP 500).

  zwiń
 • W jaki sposób ukryć przerwę między podłogą a ścianą?

  Podczas instalacji drewnianej lub laminowanej podłogi zaleca się pozostawienie 1-centymetrowego odstępu między podłogą a ścianą. Odstęp ten można później wypełnić przy pomocy jednej z mini-listw profilowych ORAC LINEA (CX.132 i CX.133) lub listw przypodłogowych firmy ORAC DECOR, które można pomalować na kolor ściany.

  zwiń
 • Jak naprawić łączenia, jeśli nie został zastosowany odpowiedni klej? (ORAC FIX EXTRA)?

  Usuń klej z popękanych łączeń. Ostrożnie wstrzyknij przy pomocy pistoletu klej ORAC FIX EXTRA. Natychmiast jeśli zajdzie reakcja z wilgotnym otoczeniem, klej zacznie się pienić. Usuniecie nadmiaru kleju może nastąpić po kilku godzinach, gdy powierzchnia kleju wyschnie lub po utwardzeniu nożem. Malowanie łączeń nastąpić może dopiero po 24 godzinach od nałożenia kleju.
  Dowiedz się więcej o kleju ORAC FIX EXTRA (FX200/210).

  zwiń
 • Jaki kolor gzymsu będzie najlepszy?

  Z przeszłości oraz z doświadczenia wiemy, że najlepszymi kolorami dla listw gzymsowych ORAC DECOR są beżowy, jasnoszary, biały lub kolor sufitu.

  zwiń
 • Dlaczego na niektórych łączeniach pomiędzy listwami poliuretanowyimi widoczne są drobne pęknięcia?

  Poliuretan przechowywany w bardzo wilgotnych warunkach absorbuje wodę. W związku z tym jego wymiary przy długim leżakowaniu mogą ulec nieznacznej zmianie. Po zamontowaniu, po pewnym czasie listwy takie pozbywają się nagromadzonej wody i wracają do swojej naturalnej objętości. W rezultacie mogą pojawić się niewielkie pęknięcia na łączeniach. Aby temu zapobiec ORAC DECOR opracował rozwiązanie z wielka skutecznością stosowane w 50 krajach o rożnych klimatach na całym świecie. Aby uniknąć pęknięć należy zastosować klej ORAC FIX EXTRA (FX200/210), który absorbuje dużą cześć wody oddawana przez poliuretan. Klej ten zamiast łączyć, ?stapia? listwy ze sobą. Jakiekolwiek zmiany objętości poliuretanu są wiec rozłożone równomiernie na wszystkie połączone ze sobą listwy, a zatem niewidoczne gołym okiem.
  Dowiedz się więcej o kleju ORAC FIX EXTRA (FX200/210) klikając tutaj.

  zwiń
 • W jaki sposób odnowić starą szafkę?

  Użyj do tego celu listw gzymsowych lub ściennych firmy ORAC DECOR. Następnie pomaluj z użyciem patyny - efekt będzie zaskakujący!

  zwiń
 • Czy możliwe jest zamówienie innego wzoru lub wymiaru listwy niż katalogowy?

  Tak, jest to możliwe przy zamówieniach przekraczających 1,5 km Listwy. Do ceny zostanie doliczony dodatkowy koszt za wykonanie formy. W przypadku zamówienia indywidualnego prosimy o kontakt telefoniczny.

  zwiń
 • Jaką farbę wybrać aby uzyskać efekt boazerii?

  W zasadzie jest to kwestia indywidualnych preferencji, choć polecamy farby matowe, które umożliwiają osiągnięcie ładnego efektu starej boazerii w odpowiednim stylu.

  zwiń
 • Jak uzyskać ładny efekt boazerii?

  Cały projekt należy najpierw obmyślić na papierze. Zalecane jest użycie papieru milimetrowego lub podobnego, posiadającego precyzyjne linie ułatwiające projektowanie. Listwy profilowe paneli są zazwyczaj montowane na 1/3 wysokości ściany, mierząc od podłogi. Użycie wcześniej sporządzonych rysunków w charakterze odniesienia pomoże uzyskać odpowiednią perspektywę całego układu, co będzie przydatne w trakcie instalacji listw przypodłogowych, profilowych oraz paneli na drzwiach. Postaraj się, aby rysunki były symetryczne. Kiedy już uzyskasz zadowalający szkic układu i perspektywy, za pomocą ołówka przenieś swój projekt z papieru na ścianę. Pamiętaj, aby zachować symetrię.

  zwiń
 • Inne pytania

  Informacje na temat możliwych form zamówień, reklamacji, cen oraz terminów dostawy znajdziesz w naszym regulaminie.

  Jeśli masz inne pytania dotyczące naszych produktów skontaktuj się z nami telefonicznie.

  zwiń
Go to top